Výhody oproti bankám

Jako doma

Družstevní záložny nabízejí oproti bankám tu výhodu, že se na vás nikdo nedívá jako na klienta. Jste členem oné družstevní záložny a řídíte ji, vlastníte ji. Samozřejmě ve zcela logicky omezené míře. Jedná se o povětšinou o malý okruh těchto členů, tedy znáte se navzájem a případné příležitosti i nesnáze máte s kým sdílet. Výhodou i nevýhodou zároveň je lokální dostupnost. Více movitým klientům jsou pak nabízeny až nadstandartní služby, které banky nikdy neposkytnou.

V řeči peněz

V oblasti finančnictví se družstevní záložny pyšní zejména těmito finančními bonusy pro svoje členy. Prvním z nich je výrazně lepší úročení běžných termínovaných vkladů nebo spořicích účtů než je tomu u bank. Výhodný úrok získáte, pokud v úložně necháte své peníze alespoň rok a pochopitelně čím více, tím lépe. Úplnou samozřejmostí je dnes také vedení osobního účtu při družstevní záložně, který je přitom nezatížen žádnými dalšími poplatky. Fungují zde stejné služby jako u běžné banky jako například internetové bankovnictví nebo platební karta pro bezhotovostní styk.

Druhým jsou velmi nízké nebo mnohdy žádné poplatky za vedení běžného účtu a také za jeho případné zrušení. V neposlední řadě jde o poskytování úvěrů a půjček. Družstevní záložny jsou mnohdy benevolentnější a jsou dokonce ochotny zavřít oči před výpisy z registru dlužníků (CBCB,CNCB,SOLUS). Úvěry jsou taky poskytovány i mnohem méně movitým členům, a přitom za ně ručí ČNB stejným způsobem, jako kdybyste si půjčili v bance.